Dziecko śpiące w kołysce
Relaks

Śpiwór niemowlęcy zimowy – jak wybrać?‍

W odpowiednich warunkach spanie na zewnątrz może być dla dzieci fantastycznym przeżyciem. Jest ekscytujące, towarzyskie i przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności może być również bezpieczne.

Oznacza to, że jeśli masz dziecko, które jest wystarczająco dorosłe, aby zrozumieć związane z tym ryzyko, i mieszkasz w obszarze, w którym można iść na kemping w zimie bez narażania ich życia, to istnieje wiele korzyści, które można mieć z pozwalając im spać na zewnątrz pod gwiazdami tej nadchodzącej zimy.

Zanim jednak spakujesz je i wyślesz na noc w plener, warto sprawdzić, czy będzie im tak ciepło, jak to tylko możliwe. Bo spójrzmy prawdzie w oczy: nawet w środku lata czy wiosny spanie na zewnątrz w mroźnych warunkach nie jest idealne.

Jaki jest najlepszy śpiwór niemowlęcy zimowy?

Śpiące dzieckoŚpiwór jest workiem, w który wkłada się do snu. Często można je zobaczyć używane podczas biwakowania, wspinaczki górskiej lub podczas pobytu w schronisku. Głównym zastosowaniem śpiworów jest utrzymywanie użytkownika w cieple, zwłaszcza w klimatach, w których jest zimno.

Śpiwory są również często używane, gdy ludzie podróżują do odległych miejsc, zwłaszcza jeśli nie ma dostępu do ciepłego i wygodnego łóżka lub pokoju.

Wiele osób używa śpiworów jako formy ochrony przed owadami (np. komarami), które mogą występować na terenie, na którym przebywają. Poza utrzymaniem ciepła, śpiwory chronią również przed ziemią, tworząc warstwę izolacyjną pomiędzy Tobą a podłożem. Jest to ważne, ponieważ ziemia może bardzo szybko wyssać ciepło z Twojego ciała. Mało znanym faktem jest to, że tracisz około 90% ciepła swojego ciała poprzez bezpośredni kontakt z ziemią.

Śpiwory są dobrym rozwiązaniem na wszystkie, poza najcieplejszymi, noce. Jeśli jest Ci za gorąco, możesz łatwo otworzyć śpiwór i pozwolić uciec części ciepła. Jeśli okaże się, że jest Ci za zimno, istnieją sposoby, aby zwiększyć ilość ciepła, które otrzymujesz ze swojego śpiwora.

Jeśli dziecko zwykle kładzie się spać w ciepłym i przytulnym miejscu, istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie zbyt chętne do spania na zewnątrz w mroźnych warunkach. Na szczęście istnieje wiele śpiworów niemowlęcych zimowych oraz koców, które mogą zapewnić dzieciom ciepło i przytulność, aby mogły zasnąć i cieszyć się przeżyciami tak samo, jak i Ty.

Dlaczego jest tak zimno, gdy śpisz na zewnątrz?

Dziecko śpiTo ważne pytanie, o którym nie mówi się zbyt często. Łatwo jest założyć, że tracisz ciepło podczas snu w taki sam sposób, jak podczas wykonywania innych czynności, ale w rzeczywistości tak nie jest. Kiedy jesteś aktywny fizycznie, Twoje mięśnie wytwarzają ciepło jako produkt uboczny swojej aktywności. Ciepło to jest następnie rozprowadzane po całym ciele przez krew, utrzymując ciepło przez cały czas.

Sen jest inny. Kiedy śpisz, Twoje mięśnie są całkowicie nieaktywne, ponieważ nie są używane. Oznacza to, że nie wytwarzają one żadnego ciepła, więc polegasz prawie całkowicie na krwi, która rozprowadza ciepło wytwarzane przez twoje ciało po całym ciele. To właśnie dlatego czujesz się tak zimno po przebudzeniu rano: cała krew, która utrzymywała ciepło w nocy, wróciła do serca i jest teraz wykorzystywana do utrzymania funkcjonowania organów.

Innym powodem, dla którego spanie na zewnątrz jest zimniejsze, niż można by się spodziewać, jest fakt, że ciało traci ciepło z głowy i rąk w znacznie szybszym tempie niż z jakiejkolwiek innej części ciała. Dlatego tak ważne jest, aby podczas snu utrzymywać ciepło głowy i rąk; możesz użyć czapki lub szalika do przykrycia głowy, lub rękawiczek do przykrycia rąk.

Jakie rodzaje śpiworów niemowlęcych zimowych mogą okazać się najlepsze?

Rodzaj śpiwora, który wybierzesz, będzie w dużej mierze zależał od warunków, w jakich planujesz spać. Jeśli jesteś w bardzo zimnej okolicy, będziesz chciał grubszy, cieplejszy śpiwór zaprojektowany na zimowe warunki. Jeśli jesteś w łagodniejszym obszarze, odpowiedni będzie lekki śpiwór.

Ważne jest również, aby rozważyć, jak wiele izolacji ma każdy rodzaj śpiwora. To określi, ile czasu zajmie ogrzanie się wewnątrz śpiwora. Jeśli jest bardzo zimno, gdy idziesz spać, możesz rozważyć grubszy śpiwór z większą izolacją lub przynieść coś do umieszczenia wewnątrz śpiwora, aby pomóc lepiej zatrzymać ciepło.

Istnieje wiele różnych rodzajów śpiworów na różne warunki i sytuacje . Oto kilka najczęściej spotykanych.

  • Śpiwory zimowe: Są to grubsze śpiwory o niższym wskaźniku temperatury. Często są wypełnione izolacją syntetyczną lub puchową.
  • Śpiwory 3-sezonowe: Te śpiwory są lżejsze i cieńsze, ale mają wyższy wskaźnik temperatury; są świetne na wiosnę i jesień.
  • Śpiwory letnie: Są lekkie, cienkie i mają bardzo niski wskaźnik temperatury; nadają się tylko do ciepłych warunków.
  • Śpiwory niemowlęce zimowe: Są zaprojektowane tak, aby były bezpieczne, wygodne i zapewniały dziecku ciepło.

Porady dotyczące utrzymania ciepła podczas spania na zewnątrz.

  • Staraj się spać w osłoniętym miejscu, np. w lesie lub na skraju budynku. Pomoże to ochronić Cię przed wiatrem, który może być główną przyczyną przeziębienia. Jeśli nie możesz znaleźć osłoniętego miejsca, możesz spróbować zbudować parawan z koca lub innej tkaniny.
  • Upewnij się, że wszystkie koce i śpiwory są czyste i suche, zanim ich użyjesz. Dzięki temu lepiej zachowają swoje właściwości izolacyjne.
  • Przed snem zjedz obfitą kolację. Zjedzenie zdrowego, pożywnego posiłku da Ci mnóstwo energii, która pomoże ogrzać Twoje ciało.
  • Pij dużo wody w ciągu dnia, a zwłaszcza przed pójściem spać. Pomoże to utrzymać nawodnienie organizmu i lepiej regulować temperaturę.
  • Staraj się trzymać nogi do góry np. na plecaku lub kamieniach. Dzięki temu Twoje nogi będą w lepszej pozycji, co pomoże w cyrkulacji krwi w kierunku serca i utrzymaniu cieplejszych stóp.

Spanie na materacu kempingowym.

Śpiące małe dzieckoOdpowiedni materac świetnie się sprawdzać, jeśli chodzi o spanie na zewnątrz. Nie tylko sprawi, że twój śpiwór będzie bardziej wygodny i wspierający, ale także pomoże ci odizolować się od ziemi. Podczas gdy spanie na ziemi nie jest najbardziej komfortowym doświadczeniem, dobry materac kempingowy może zrobić różnicę.

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby uzyskać ładny, wygodny materac kempingowy. W rzeczywistości można znaleźć kilka dobrych, przyjaznych dla budżetu opcji, które są idealne do spania na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy biwakujesz z rodziną, czy z przyjaciółmi, materac obozowy może zrobić różnicę.

Słowa końcowe

Wybór najlepszego śpiwora niemowlęcego zimowego dla Twojego dziecka to świetny sposób na to, by jego sen na świeżym powietrzu był jak najbardziej komfortowy. Ważne jest, aby wybrać śpiwór, który jest przeznaczony do odpowiednich warunków, ponieważ zapewni to Twojemu dziecku wystarczająco dużo ciepła.

Śpiwór niemowlęcy zimowy z wysoką izolacją termiczną będzie grubszy i cięższy, natomiast śpiwór z niską temperaturą będzie cieńszy i lżejszy. W zależności od temperatury panującej w miejscu, w którym śpisz, możesz wybrać śpiwór o niższej lub wyższej klasie.

Jeśli jesteś w bardzo zimnej okolicy, możesz chcieć wybrać grubszy, cięższy śpiwór z wyższą oceną temperatury. Jeśli znajdujesz się w łagodniejszej okolicy, możesz chcieć wybrać cieńszy, lżejszy śpiwór o niższym wskaźniku temperatury.

Autor

  • Zawodowy szachista. Oprócz gry w szachy zajmuje się nowościami i trendami w internecie. Po godzinach pracy pływa kajakiem po jeziorze.